T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇUBUK - Çubuk Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

Kas

Bekir Ağalar Konağında gerçekleştirilen "Geleneksel El Sanatları" temalı sergi açılışına katıldık.

Kas

Milli Eğitim Bakanlığının, eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla yürüttüğü, bu yıl beşincisi düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” bölgesel ödül töreni Başkent öğretmenevinde 16.11.2017 de gerçekleştirildi.

Çubuk Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi  “Aç Kapıları” adlı projesi ile, ülke çapında 3357 proje arasından kendi kategorisinde ilk 34 proje arasına girerek bölge ödülü almaya layık görüldü.

Okulumuzu tebrik ediyor, proje ekibimize Türkiye birinciliği yolunda başarılar diliyoruz.

Kas

Programın sunumunda emeği geçen öğrencilerimizi tebrik eder, programın hazırlanmasını sağlayan öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Kas

Kas

Ekm

Okulumuzda 29 Ekim Cumhuriyetin ilanının 94. yıldönümü kutlama programı gerçekleştirildi. Okunan şiirler, izletilen videolar ve okul korosunun eşliğinde öğrencilerimizede bu ruhun, çoşkunun aktarılması sağlandı.

Ekm

Okulumuz ilçe genelinde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı koşusunda genç erkeklerde takım olarak ilçe birincisi, ferdi dalda ise ilçe ikincisi olmuştur. Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

18.10.2017 Çarşamba günü okulumuzda "Okul Öğrenci Meclisi Temsilciliği" seçimi yapılmıştır. Başkanlığa 2 öğrenci aday olmuştur. Öğrencilerimiz seçime yoğun ilgi göstermiştir. Okul Öğrenci Meclisi Başkanlık seçimini 11-E sınıfından Mehmet ŞANLI kazanmıştır.

Ekm

Öğrencilerimize yeni sınav sistemi ile ilgili olarak, okulumuz rehber öğretmeni Arif ŞİMŞEK tarafından seminer verildi. Oldukça faydalı geçen seminer sonrasında, öğrencilerimiz yeni sınav sistemi hakkında bilgi sahibi oldular.

Okul rehber öğretmenimiz Arif ŞİMŞEK´e teşekkür ederiz.

Ekm

OKULUMUZ "EĞİTİM ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ" BÖLGE ÖDÜLÜ ALMAYA HAK KAZANDI.

Her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen, "Eğitim, Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında, okulumuz öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan ve daha önce saha ziyaretlerine kalma başarısı gösteren  "Aç Kapıları" adlı projemizin, Bölge Ödülünü almaya hak kazandığı açıklandı.  

Okul Müdürümüz Mustafa MESCİOĞLU, 13.10.2017 Cuma günü yapılan törende,  projenin eğitimde  yenilikçilik adına çok özel ve iyi bir örnek olduğunu, bundan sonraki dönemde hep birlikte daha pek çok proje gerçekleştirileceğini belirterek, projede yer alan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür etti.

Türkiye birincisinin önümüzdeki günlerde açıklanacağı "Eğitim, Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" bölge ödül töreni 16.11.2017 tarihinde Ankara´da yapılacaktır.

 

Ekm

15 TEMMUZ DEMOKRASİ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİMİZİ ANMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA, OKULUMUZ KONFERANS SALONUNDA ÖĞRENCİLERİMİZE VİDEO KONFERANS İZLEME ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ. 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZE VE BU AZİZ VATAN İÇİN CANLARINI FEDA EDEN TÜM ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLİYOR, SAYGIYLA ANIYORUZ. 

Eyl

Eyl

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Öğrenci Kıyafetlerimiz belirlenmiştir. Tüm Öğrencilerimizin kıyafetlerini tedarik ederek okula gelmeleri gerekmektedir. Öğrencilerimiz Okul Kıyafetlerini İstedikleri Yerden alabilirler.

Ağu

Okulumuz 12. Sınıf Öğrencilerine yönelik Destekleme ve Yetiştirme Yaz Kurslarımız Başladı. Öğretmen ve Öğrencilerimize başarılar diliyoruz...