T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ÇUBUK - Çubuk Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi

Haberler

Ara

Ara

Ara

Yayın ve iletişim kulübümüzün öncülüğünde başlatmış olduğumuz "Çocuklar İçin Okuyoruz" çalışması kapsamında öğrencilerimizin harçlıklarından artırarak aldıkları kitapları -Kışlacık Ortaokulundaki- öğrencilere hediye ettik. Bu etkinlikte yer alan Mdr.Ydr. Zülküf SARITEPE´ye, Hümeyra KAYA´ya, Fahri ÇİFTÇİ´ye ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Ara

Kas

Kas

Kas

Bekir Ağalar Konağında gerçekleştirilen "Geleneksel El Sanatları" temalı sergi açılışına katıldık.

Kas

Milli Eğitim Bakanlığının, eğitim ve öğretim alanında özgün ve modern uygulamaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla yürüttüğü, bu yıl beşincisi düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” bölgesel ödül töreni Başkent öğretmenevinde 16.11.2017 de gerçekleştirildi.

Çubuk Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi  “Aç Kapıları” adlı projesi ile, ülke çapında 3357 proje arasından kendi kategorisinde ilk 34 proje arasına girerek bölge ödülü almaya layık görüldü.

Okulumuzu tebrik ediyor, proje ekibimize Türkiye birinciliği yolunda başarılar diliyoruz.

Kas

Programın sunumunda emeği geçen öğrencilerimizi tebrik eder, programın hazırlanmasını sağlayan öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Kas

Kas

Ekm

Okulumuzda 29 Ekim Cumhuriyetin ilanının 94. yıldönümü kutlama programı gerçekleştirildi. Okunan şiirler, izletilen videolar ve okul korosunun eşliğinde öğrencilerimizede bu ruhun, çoşkunun aktarılması sağlandı.

Ekm

Okulumuz ilçe genelinde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı koşusunda genç erkeklerde takım olarak ilçe birincisi, ferdi dalda ise ilçe ikincisi olmuştur. Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ekm

18.10.2017 Çarşamba günü okulumuzda "Okul Öğrenci Meclisi Temsilciliği" seçimi yapılmıştır. Başkanlığa 2 öğrenci aday olmuştur. Öğrencilerimiz seçime yoğun ilgi göstermiştir. Okul Öğrenci Meclisi Başkanlık seçimini 11-E sınıfından Mehmet ŞANLI kazanmıştır.

Ekm

Öğrencilerimize yeni sınav sistemi ile ilgili olarak, okulumuz rehber öğretmeni Arif ŞİMŞEK tarafından seminer verildi. Oldukça faydalı geçen seminer sonrasında, öğrencilerimiz yeni sınav sistemi hakkında bilgi sahibi oldular.

Okul rehber öğretmenimiz Arif ŞİMŞEK´e teşekkür ederiz.